Nisko oprocentowana pożyczka na rozwój turystycznego biznesu od Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju

“Przedsiębiorcza Polska Wschodnia – Turystyka” to nowy program Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju, w ramach którego można otrzymać pożyczkę w wysokości nawet pół miliona złotych na preferencyjnych warunkach. Podpowiadamy, jakie kryteria trzeba spełnić, by ją otrzymać.

Mikro-, mali i średni przedsiębiorcy (tzw. sektor MŚP), którzy mają zarejestrowaną siedzibę oraz prowadzą działalność gospodarczą na terenie Polski Wschodniej, czyli w województwach: lubelskim, podkarpackim, podlaskim, świętokrzyskim, warmińsko-mazurskim mogą starać się o pożyczkę na rozwój turystycznego biznesu w Polsce Wschodniej.

Pożyczki na preferencyjnych warunkach oferuje Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju w ramach programu “Przedsiębiorcza Polska Wschodnia – Turystyka”. Warunkiem otrzymania pieniędzy jest przeznaczenie ich na inwestycję w obiekty noclegowe (np. pensjonat), rozwój infrastruktury rekreacyjno-sportowej i uzdrowiskowej (np. stacja narciarska), tworzenie parków tematycznych, czy produkcję i sprzedaż ekologicznej żywności, produktów regionalnych i tradycyjnych.

Pieniądze częściowo można przeznaczyć też na zakup gruntu, samochodu czy promocję i reklamę działalności pod warunkiem, że będzie to związane z prowadzonym biznesem.

Otrzymaną pożyczkę (do 500 tysięcy złotych) należy spłacić maksymalnie w przeciągu 60 miesięcy. Prócz wymogów związanych z regionem zarejestrowania i prowadzenia działalności przedsiębiorcy ubiegający się o kredyt powinni prowadzić biznes nie dłużej niż 2 lata lub tworzyć obiekty przyjazne rowerzystom w ramach Wschodniego Szlaku Rowerowego Green Velo.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Zarejestruj się