Co to jest FlexKapitał Kredyt dla Firm Linia

Co to jest FlexKapitał #2 – Najszybsze pieniądze dla firm online

 •  5 min read

W kolejnym artykule naszej serii zajmiemy się jedną z najważniejszych cech odnawialnej lini finansowej FlexKapitał – czyli jej szybkością. W FlexKapitale nie tylko rejestracja i decyzja są szybkie, ale też wypłaty pieniędzy.

Czym wyróżnia się na tle innych rozwiązań bankowych i pozabankowych i jak zapewniamy, że szybkość FlexKapitału jest zaskakująca przy każdym kroku?

FlexKapitał – Idealny dla niecierpliwych przedsiębiorców

FlexKapitał jest dla przedsiębiorcy, który chcę szybkiej poprawy płynności finansowej swojej firmy. Jest dla przedsiębiorcy, który nie ma czasu ani ochoty zbierać góry dokumentów dla banku, żeby potem czekać tygodniami na (prawdopodobnie negatywną) decyzję.

FlexKapitał Finiata zapewnia szybkość przy każdym kroku, czyli:

 • Szybką rejestrację
 • Szybką decyzję
 • Szybką wypłatę

Szybkość rejestracji

Wiemy, że przedsiębiorcy często nie mają czasu nawet na przerwę obiadową. Dlaczego mieliby więc tracić czas na zbędnej papierkowej robocie? Stwarzając FlexKapitał chcieliśmy rozwiązać nie tylko problem płynności finansowej firm. Chceliśmy przede wszystkim oddać przedsiębiorcom to, co dla nich najważniejsze, czyli właśnie czas.

Zaczęliśmy od uproszczenia procesu rejestracji. Zamiast stania w kolejce w banku i kompletowania sterty papierów dla bankowych konsultantów żyjących procedurami stawiamy na proces, który trwa 7 minut i nie wymaga ani jednej kartki papieru. Nie musisz nawet wychodzić z domu. Ba, teoretycznie nawet nie musisz włączać komputera. Wystarczy zarejestrować się na https://my.finiata.pl/credit-line/sign-up i podać nam kilka informacji o sobie i o swojej firmie.

Aby uzyskać linię finansową FlexKapitał potrzebne nam minimum informacji na temat Twojej firmy, czyli:

 • NIP
  • Znając Twój NIP wiemy z którą firmą mamy do czynienia.
 • Dane osobowe przedstawiciela firmy (czyli najprawdopodobniej Twoje)
  • Dla bezpieczeństwa Twojej firmy musimy wiedzieć kto jest upoważniony do podejmowania decyzji na temat Twojej firmy.
 • Wyciągi bankowe z firmowego konta lub podłączenie konta z aplikacją Finiata
  • Na podstawie wyciągów bankowych będziemy w stanie określić wysokość linii finansowej dla Twojej firmy.
 • Opłacona faktura wystawiona przez Twoją firmę
  • Fakturą sprawdzamy, czy Twoja firma współpracuje z klientami biznesowymi.

Średnio cały proces rejestracji trwa 7 minut. Jeśli masz wymagane dokumenty w formie cyfrowej na komputerze lub smartfonie, możesz przejść przez niego jeszcze szybciej. W przypadku problemów lub jakichkolwiek pytań możesz zgłosić się do swojego osobistego konsultanta, który chętnie odpowie na każde pytanie i wesprze Cię w ukończeniu rejestracji w rekordowym czasie.

RCF Wg

Szybkość decyzji

Po ukończeniu rejestracji przyjdzie czas na decyzję o przyznaniu linii finansowej FlexKapitał dla Twojej firmy. Nasz system często już po 10 minutach wydaje decyzję i informuje Cię, w jakiej wysokości możemy przyznać Ci linię.

W niektórych przypadkach dodatkowo przeglądamy aplikację ręcznie, co lekko wydłuża czas decyzji. Oczekiwanie na linię nie powinno jednak przekraczać 24 godzin.

Dzięki temu FlexKapitał jest wyjątkowo wygodny dla przedsiębiorców, którzy potrzebują elastycznego i szybkiego dostępu do pieniędzy.

Szybkość wypłat

Najważniejszą zaletą FlexKapitału niewątpliwie jest szybkość wypłat z linii finansowej. Po przyznaniu linii otrzymujesz w pełni swobodny dostęp do korzystania z niej.

To znaczy, że:

 • Wypłacasz pieniądze kiedykolwiek chcesz
 • Wypłacasz tyle pieniędzy, ile chcesz (w ramach przyznanej linii)
 • Wypłacasz pieniądze tak często, jak chcesz

Wypłatę możesz zlecić przy komputerze lub przy smartfonie. Nie ważne więc czy siedzisz przy biurku, czy stoisz przy kasie na stacji benzynowej, po zleceniu wypłaty pieniądze znajdą się na Twoim koncie w ciągu 15 minut.

Jak to jest możliwe? Korzystamy z serwisu Elixir Express, przez co błyskawiczne przelewy są dostępne dla klientów zdecydowanej większości polskich banków.


Nie jesteś pewny, czy FlexKapitał to pasujące do Twoich potrzeb rozwiązanie?

Zgłoś się na darmową konsultację i dowiedz się, czy FlexKapitał pasuje do Twojej firmy! Po wypełnieniu formularza agent obsługi klienta Finiata odezwie się do Ciebię jak najszybciej.


Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Zarejestruj się