FlexKapitał – Jak to działa?

Odnawialna linia finansowa FlexKapitał. To więcej niż zwykły kredyt lub pożyczka dla firm.

Co to jest, jak to działa, czym się różni od klasycznych kredytów dla firm i jak może odmienić finanse Twojej firmy? W tym poście odpowiadamy na te i inne pytania, które najczęściej zadają nam zainteresowani.

Dowiedz się z tego posta:

Co to jest linia finansowa i na czym polega jej odnawialność?

Linia finansowa FlexKapitał to przydzielony limit, z którego możesz dowolnie wypłacać pieniądze na firmę przez 6 miesięcy. Gdy potrzebujesz pieniędzy, wypłacasz środki za kliknięciem w przycisk. Znajdą się one na Twoim koncie w ciągu 15 minut. Potem masz możliwość spłaty wypłaconych pieniędzy w ratach lub na raz. Im szybciej spłacasz pożyczkę, tym mniej prowizji za nią płacisz.

Wyjątkową cechą naszej linii finansowej jest jej odnawialność. Gdy spłacisz choć część finansowania, możesz znów korzystać z tej kwoty. Na przykład:

  1. Otrzymujesz linię o wysokości 10.000 zł. Wypłacasz z niej 3.000 złotych. W tym przypadku masz nadal 7.000 zł do dyspozycji, które możesz wypłacić w każdej chwili.
  2. Po miesiącu spłacasz 500 zł. Masz teraz 7.500 zł, które nadal możesz wypłacić z linii.
  3. Wypłacasz więc całe 7.500 zł. Linia jest teraz wyczerpana.
  4. Po miesiącu zwracasz 1.500 zł. Możesz więc znów wypłacić 1.500 zł…

I tak dalej, i dalej, przez 6 miesięcy. Możesz też wypłacić całe 10.000 zł i spłacać finansowanie przez 6 miesięcy, nie korzystając dalej z reszty linii.

W zależności jak szybko spłacasz wypłacone pieniądze, możesz więc skorzystać z przydzielonej linii kilkakrotnie w ciągu okresu 6 miesięcy.

Jest to trochę skomplikowane, dlatego spróbujmy to zobrazować:

Wyobraź Sobie półkę, na której leży przykładowo 10.000 zł. Poważnie zepsuł Ci się samochód służbowy i mechanik zażądał 3.000 zł za naprawę. Podchodzisz do półki i zabierasz z niej 3.000 złotych. 7.000 zł zostaje na półce.

Możesz teraz odkładać część zabranych pieniędzy z powrotem na półkę co miesiąc. Może być też tak, że w międzyczasie klient zapłacił dużą fakturę i masz znów pieniądze do dyspozycji. W tym przypadku możesz także odłożyć cale 3.000 zł z powrotem na półkę. Gdyby potrzebował znów pieniędzy, na półce leży całe 10.000 zł i możesz znów zabierać z niej gotówkę.


Porozmawiaj z nami – Darmowa konsultacja!

Zgłoś się na darmową konsultację i dowiedz się, czy FlexKapitał pasuje do Twojej firmy! Po wypełnieniu formularza agent obsługi klienta Finiata odezwie się do Ciebię jak najszybciej.


Czym jeszcze FlexKapitał różni się od innych kredytów i pożyczek dla firm?

FlexKapitał jest wierny swojej nazwie: jest wyjątkowo elastyczny. Zarówno sam wniosek o linię finansową jak i korzystanie z usługi nie wymagają od Ciebie studiów bankowości.

Rejestracja trwa kilkanaście minut i odbywa się w 100% online. Wystarczy nam minimum dokumentów, które przesyłasz nam w formie elektronicznej. Od momentu rejestracji masz do tego osobistego konsultanta, który wesprze Cię w przypadku jakichkolwiek pytań lub problemów.

Wniosek opracowujemy z reguły w ciągu 24 godzin. Po uruchomieniu linii finansowej FlexKapitał już nie musisz składać żadnych wniosków, aby z niej korzystać. Po prostu logujesz się na swój Profil na https://my.finiata.pl/sign-in i wybierasz, ile pieniędzy chcesz otrzymać na swoje konto. Po zażądaniu wypłaty pieniądze znajdą się na Twoim koncie w ciągu 15 minut. Nie musisz podawać powodów, dla których chcesz wypłacać środki, po prostu klikasz i korzystasz.

Spłaty pożyczki są również wyjątkowo elastyczne. Po wypłacie otrzymasz od nas harmonogram spłat, który przedstawi wysokość miesięcznych rat. Nie musisz się jednak trzymać harmonogramu, możesz spłacić finansowanie wcześniej i zaoszczędzić na prowizji.

Ile to kosztuje?

Koszty za FlexKapitał są także elastyczne. Korzystając z produktu pobieramy dwie opłaty, opłatę subskrypcyjną oraz prowizję za pożyczkę.

Opłata subskrypcyjna to comiesięczna opłata za gotowość linii finansowej. Jest ona symboliczna, wynosi jedynie 0,333% od przyznanej linii finansowej miesięcznie. Ale za co w sumie liczymy subskrypcje?

Płacisz ją za dostępność stałego, niezmiennego limitu przez 6 miesięcy. Jeśli masz więc przyznaną linię finansową o wysokości 10.000 zł, płacisz miesięcznie 33 złote za to, że trzymamy dla Ciebie pieniądze w gotowości i możesz w każdej chwili wypłacić potrzebną Ci kwotę w ciągu 15 minut.

Prowizja to procent, który płacisz od wypłaconych środków. Prowizja wynosi od 2,08% do maksymalnie 2,91% od wykorzystanego limitu miesięcznie. W przeciwieństwie do opłaty subskrypcyjnej płacisz ją tylko, gdy rzeczywiście wypłacasz środki z limitu.

Prowizja jest naliczana od dnia finansowania, czyli faktycznie płacisz 0,1% od dnia finansowania. Jeśli wypożyczysz więc 10.000 zł na 30 dni, zapłacisz przykładowo 290 zł prowizji. Wypożyczając tą kwotę na 7 dni, zapłacisz jedynie 68 zł.

Do tego prowizję liczymy na podstawie wciąż wykorzystanej kwoty, przez co kwota nie jest stała, tylko zmniejsza się z miesiąca na miesiąc.

Spójrz na nasz przykład: pokazuje on sześciomiesięczny plan spłat pożyczki o wysokości 10.000 zł przy limicie w wysokości 10.000 złotych i prowizji w wysokości 2,08%.Łączna prowizja pożyczki spłacanej przez 6 miesięcy wynosi 740 złotych.

Poniższy przykład także pokazuję plan spłat pożyczki w wysokości 10.000 złotych, jednak spłaconą w ciągu 3 miesięcy. Przy prowizji w wysokości 2,08% całkowity koszt pożyczki w wysokości 10.000 zł spadł do 525 zł.

Im krótszy czas pożyczki, tym niższe koszty. Zgłoś się do działu obsługi klienta, aby otrzymać osobistą, niewiążącą ofertę FlexKapitału dla Twojej firmy. Wyślij maila na adres service@finiata.com, lub zadzwoń pod numerem +48 22 307 90 76.

Comments 3

  1. Thanks for finally talking about >FlexKapitał – Jak to działa?
    – Finiata <Loved it!

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Zarejestruj się