IMG 2878

Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych ostrzega przed fałszywymi kontrolerami

 •  2 min read

Na stronie Urzędu Ochrony Danych Osobowych pojawiło się ostrzeżenie przed osobami podszywającymi się pod przedstawicieli urzędu.

Ponieważ w ostatnim czasie do przedsiębiorców zaczęły zgłaszać się osoby podające się za kontrolerów z Urzędu Ochrony Danych Osobowych, zalecamy zachowanie ostrożności. Informujemy, że co do zasady uprzedzamy o naszych kontrolach (…) w najbliższym czasie będą miały miejsce kontrole i upoważnione do ich przeprowadzenia osoby będą pojawiać się w wyznaczonych do kontroli podmiotach. Ważne jest jednak zachowanie ostrożności i baczniejsze weryfikowanie tożsamości zgłaszających się osób. – czytamy w  komunikacie na stronie uodo.gov.pl

Oszuści w niektórych przypadkach posługują się nawet fałszywymi dokumentami. UODO przypomina, że wzór legitymacji jest dostępny na stronie: https://uodo.gov.pl/pl/131/463 Dodatkowo, każda legitymacja posiada hologram.  Jeśli przedsiębiorca nie jest pewny, czy osoba podająca się za kontrolera rzeczywiście nim jest może to sprawdzić pod numerem: 22 531 07 71. W celu weryfikacji niezbędne będzie podanie numeru legitymacji, danych personalnych oraz faktu wydania upoważnienia do prowadzenia kontroli w danej firmie.

Kontrole będę się odbywały w związku z wprowadzeniem Ogólnego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (tzw. RODO).

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Zarejestruj się