Limit Faktoringowy – Najczęściej zadawane pytania

 •  4 min read

Otrzymujemy mnóstwo pytań na temat przyznawania limitu faktoringowego, w końcu dostępny limit jest podstawą każdego finansowania. Czym jest limit, jak jest obliczany, kiedy wzrasta, kiedy maleje – to tylko garstka pytań, na które odpowiemy w tym poście, abyś mógł ze spokojną głową korzystać z naszych usług.

Czym jest limit faktoringowy?

Limit faktoringowy określa maksymalną wartość faktur, które możesz u nas sfinansować. Nieważne, czy sfinansujesz jedną lub więcej faktur. Ich łączna wartość nie może przekroczyć wartości przyznanego ci limitu. Abyś w każdej chwili wiedział, jaki jest stan twojego konta faktoringowego, dostępny limit wyświetla się każdorazowo zaraz po zalogowaniu do twojego konta Finiata.

Czym jest limit techniczny?

Limit techniczny wyświetla się w twoim koncie zanim zostanie obliczony właściwy limit faktoringowy. Nie informuje on o dostępnym limicie faktoringowym, a jedynie o poprawnym założeniu konta w serwisie.

Kiedy i jak obliczany jest limit faktoringowy?

Po wgraniu pierwszej faktury i zgłoszeniu jej do finansowania  nasz system obliczy twój aktualny limit faktoringowy, z którego natychmiast będziesz mógł korzystać. Limit obliczany jest na podstawie stanu podłączonego konta bankowego, dotychczasowych transakcji oraz trendu przepływu pieniędzy na danym koncie. Sprawdzamy nie tylko ilość i wysokość transakcji, ale też ilość i zróżnicowanie klientów, rozwój wartości i liczby transakcji oraz oczywiście, czy twoja firma nie widnieje w żadnej bazie dłużników. Im lepsza sytuacja finansowa na podłączonym koncie, tym wyższy limit, na który można liczyć. Dobrą sytuację finansową sugerują wysoka kwota dostępnych środków oraz brak odrzuconych płatności.

Czy limit faktoringowy jest stały?

Nie. Limit faktoringowy może ulegać zmianom, ponieważ jest obliczany na nowo za każdym razem, gdy ponownie podłączane jest twoje konto bankowe lub gdy otrzymujemy nowe wyciągi z banku. Limit może się obniżyć, ale także wzrosnąć. Możesz aktywnie starać się o wzrost swojego limitu.

Kiedy wzrasta limit faktoringowy?

Limit wzrasta, gdy widzimy poprawę stanu finansowego twojej firmy. Wyższe i częstsze transakcje to znak, że twoja firma jest w dobrej kondycji. Ale również rosnąca liczba różnych klientów to dla nas sygnał, że firma się rozwija. Obserwujemy także, jak z nami współpracujesz. Czy spłacasz finansowanie na czas lub nawet przed czasem, czy może musieliśmy się upominać o spłatę?  Im rzetelniejsza nasza współpraca, tym lepiej dla ciebie! Klienci, którzy zdobyli nasze zaufanie, mogą liczyć na wyższy limit.

Jak zwiększyć swój limit faktoringowy?

Masz możliwość poprosić swojego konsultanta o rozpatrzenie wyższego limitu faktoringowego. Co trzeba zrobić?

  1. Wyślij do nas fakturę, którą chcesz sfinansować.
  2. Zadzwoń do konsultanta pod numerem +48 22 307 90 76, lub napisz do nas na czacie albo wyślij maila pod adres service@finiata.com
  3. Poinformuj konsultanta o tym, w jakiej wysokości chciałbyś otrzymać limit.

Twoją prośbę przekażemy naszemu działu analiz, który wyda odpowiednią decyzję w ciągu 24 godzin.

Kiedy maleje limit faktoringowy?

Limit faktoringowy może się także obniżyć. Na przykład gdy zauważymy negatywny trend na koncie twojej firmy. Nagły zastój transakcji lub malejący przepływ środków to dla nas negatywne znaki. Gdy zauważymy, że nagle obsługujesz mniej klientów lub wartości wystawianych faktur maleją, twój limit może się obniżyć. Podobnie jest w przypadku długów. Wpis w jakiejkolwiek bazie dłużników prowadzi do obniżenia limitu do wartości 1 złotego. Limit może się także obniżyć ze względu na złe doświadczenia współpracy twojej firmy z Finiatą. Opóźnienia w spłatach świadczeń wobec Finiaty mogą się wiązać z obniżeniem limitu.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Zarejestruj się