Płynność finansowa biznes

Co to jest FlexKapitał #4 – Odnawialna linia finansowa dla Twojej firmy

 •  4 min read

Opisaliśmy już wyjątkową szybkość i elastyczność linii finansowej dla firm FlexKapitał. Czas na przedstawienie kolejnej wyjątkowej cechy – odnawialności linii finansowej. Czym jest odnawialność linii finansowej jakie ma zalety dla Twojego biznesu?

FlexKapitał – co to w ogóle jest?

Linia finansowa FlexKapitał to przydzielony limit, z którego możesz dowolnie wypłacać pieniądze na firmę przez 6 miesięcy. Gdy potrzebujesz pieniędzy, wypłacasz środki za kliknięciem w przycisk. Znajdą się one na Twoim koncie w ciągu 15 minut. Potem masz możliwość spłaty wypłaconych pieniędzy w ratach lub na raz. Im szybciej spłacasz pożyczkę, tym mniej prowizji za nią płacisz. Dowiedz się więcej o podstawach FlexKapitału z naszego dedykowanego artykułu.

Co to jest odnawialność linii finansowej FlexKapitał?

Gdy wypłacasz część pieniędzy z linii finansowej FlexKapitał, twoja dostępna linia pomniejsza się. Przykładowo: otrzymujesz linię finansową w wysokości 50.000 zł i wypłacasz z niej 3.000 zł. Wypłacamy 3.000 zł na Twoje konto, a Twoja dostępna linia finansowa zmniejsza się do 47.000 zł. Tyle będziesz nadal mógł wypłacić z linii na Twoje konto.

Załóżmy, że nie potrzeba Ci więcej pieniędzy i po miesiącu zaczynasz spłacać zaległe 3.000 zł. Przy wypłacie pieniędzy otrzymałeś plan spłat, czyli rozłożenie spłaty należności na miesięczne raty. W każdym miesiącu spłacasz więc 500 zł plus prowizję za wypożyczoną kwotę 3.000 zł. Właśnie teraz wychodzi na jaw odnawialność FlexKapitału.

Gdy w pierwszym miesiącu spłacisz 500 zł plus prowizję, Twoja linia finansowa powiększa się o te 500 zł. W naszym przykładzie po pierwszej spłacie dostępne środki wyniosłyby 47.500 zł. Po kolejnej spłacie 500 zł linia znów się powiększa. Teraz wyniosłaby 48.000 zł.

Do tego w każdej chwili możesz nadal wypłacać pieniądze. Załóżmy, że po dwóch miesiącach spłaty znów chcesz wypłacić środki na konto. Dostępna linia wynosi teraz 48.000 zł a ty wypłacasz z niej 10.000 zł. Pozostaje Ci nadal 38.000 zł do wykorzystania a my dopasowujemy Twój plan spłat do nowej zaległości. Okres spłaty znów wydłuża się do 6 miesięcy, a zamiast 500 zł plus prowizji, przez następne 6 miesiące będziesz spłacać 2.000 zł plus prowizję. Pamiętaj, każda spłata znów powiększa dostępną linię.

Jak działa odnawialność linii kapitałowej FlexKapitał dla firm Finiata

Z racji tego, że możesz spłacać finansowanie przed terminami wyznaczonymi w planie spłat, masz więc możliwość korzystania z linii finansowej wielokrotnie przez 6 miesięcy (lub dłużej oczywiście). Możesz wypłacać całą linię w jeden miesiąc, spłacać ją w drugi i znów ją wypłacić. Tak samo dobrze możesz wypłacić jej część i spłacać tę część przez kolejne miesiące nie wypłacając nowych środków z linii. Dajemy Ci całkowitą swobodę w korzystaniu z FlexKapitału.

RCF Wg

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Zarejestruj się