Co to jest FlexKapitał #4 – Odnawialna linia finansowa dla Twojej firmy

 •  4 min read

Opisaliśmy już wyjątkową szybkość i elastyczność linii finansowej dla firm FlexKapitał. Czas na przedstawienie kolejnej wyjątkowej cechy – odnawialności linii finansowej. Czym jest odnawialność linii finansowej jakie ma zalety dla Twojego biznesu?

FlexKapitał – co to w ogóle jest?

Linia finansowa FlexKapitał to przydzielony limit, z którego możesz dowolnie wypłacać pieniądze na firmę przez 6 miesięcy. Gdy potrzebujesz pieniędzy, wypłacasz środki za kliknięciem w przycisk. Znajdą się one na Twoim koncie w ciągu 15 minut. Potem masz możliwość spłaty wypłaconych pieniędzy w ratach lub na raz. Im szybciej spłacasz pożyczkę, tym mniej prowizji za nią płacisz. Dowiedz się więcej o podstawach FlexKapitału z naszego dedykowanego artykułu.

Co to jest odnawialność linii finansowej FlexKapitał?

Gdy wypłacasz część pieniędzy z linii finansowej FlexKapitał, twoja dostępna linia pomniejsza się. Przykładowo: otrzymujesz linię finansową w wysokości 50.000 zł i wypłacasz z niej 3.000 zł. Wypłacamy 3.000 zł na Twoje konto, a Twoja dostępna linia finansowa zmniejsza się do 47.000 zł. Tyle będziesz nadal mógł wypłacić z linii na Twoje konto.

Załóżmy, że nie potrzeba Ci więcej pieniędzy i po miesiącu zaczynasz spłacać zaległe 3.000 zł. Przy wypłacie pieniędzy otrzymałeś plan spłat, czyli rozłożenie spłaty należności na miesięczne raty. W każdym miesiącu spłacasz więc 500 zł plus prowizję za wypożyczoną kwotę 3.000 zł. Właśnie teraz wychodzi na jaw odnawialność FlexKapitału.

Gdy w pierwszym miesiącu spłacisz 500 zł plus prowizję, Twoja linia finansowa powiększa się o te 500 zł. W naszym przykładzie po pierwszej spłacie dostępne środki wyniosłyby 47.500 zł. Po kolejnej spłacie 500 zł linia znów się powiększa. Teraz wyniosłaby 48.000 zł.

Do tego w każdej chwili możesz nadal wypłacać pieniądze. Załóżmy, że po dwóch miesiącach spłaty znów chcesz wypłacić środki na konto. Dostępna linia wynosi teraz 48.000 zł a ty wypłacasz z niej 10.000 zł. Pozostaje Ci nadal 38.000 zł do wykorzystania a my dopasowujemy Twój plan spłat do nowej zaległości. Zamiast 500 zł plus prowizji, przez następne 4 miesiące będziesz spłacać 3.500 zł plus prowizję i znów z każdą spłatą powiększa się dostępna linia.

Jak działa odnawialność linii kapitałowej FlexKapitał dla firm Finiata

Z racji tego, że możesz spłacać finansowanie przed terminami wyznaczonymi w planie spłat, masz więc możliwość korzystania z linii finansowej wielokrotnie przez 6 miesięcy (lub dłużej oczywiście). Możesz wypłacać całą linię w jeden miesiąc, spłacać ją w drugi i znów ją wypłacić. Tak samo dobrze możesz wypłacić jej część i spłacać tę część przez kolejne miesiące nie wypłacając nowych środków z linii. Dajemy Ci całkowitą swobodę w korzystaniu z FlexKapitału.


Nie jesteś pewny, czy FlexKapitał to pasujące do Twoich potrzeb rozwiązanie?

Zgłoś się na darmową konsultację i dowiedz się, czy FlexKapitał pasuje do Twojej firmy! Po wypełnieniu formularza agent obsługi klienta Finiata odezwie się do Ciebię jak najszybciej.


Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Zarejestruj się