Fotolia 82278986 Subscription XL

Co to jest FlexKapitał #3 – Najbardziej elastyczne pieniądze dla firm

 •  6 min read

W poprzednim artykule naszej serii o cechach linii finansowej dla firm FlexKapitał mówiliśmy o jej wyjątkowej szybkości. W tym artykule zajmiemy się drugą, być może najważniejszą zaletą FlexKapitału: wyjątkowej elastyczności linii.

FlexKapitał – Rozwiązanie nieprzewidywalnych problemów

Pieniędzy w kasie firmy nigdy nie może być za wiele – zawsze można napotkać spóźniającego się kontrahenta lub może zepsuć się niezbędny do pracy sprzęt. W takich przypadkach bez nadwyżki szybko pojawiają się kłopoty z płynnością.

FlexKapitał od Finiaty został stworzony właśnie z myślą o nagłych potrzebach przedsiębiorców. Jest tak elastyczny, jak ich potrzeby.

Elastyczność rejestracji i wniosku

Gdy potrzebne są pieniądze, najczęściej potrzebne są od ręki i to od samego początku. Co z tego, że możesz mieć elastyczny dostęp do pieniędzy na karcie kredytowej lub na debecie w koncie, jeśli załatwienie owego konta i przyznanie limitu zajmuje kilka tygodni i wymaga kompletowania ogromnych ilości papierów dla banku?

Elastyczność FlexKapitału zaczyna się więc już przy samej rejestracji w serwisie Finiata. Rejestracja odbywa się w 100% online przy komputerze lub przy smartfonie. Pytamy o minimum dokumentów, które wystarczy nam przesłać drogą elektroniczną.

Wymagane dane dla opracowania wniosku o FlexKapitał to:

 • NIP
  • Znając Twój NIP wiemy z którą firmą mamy do czynienia.
 • Dane osobowe przedstawiciela firmy (czyli najprawdopodobniej Twoje)
  • Dla bezpieczeństwa Twojej firmy musimy wiedzieć kto jest upoważniony do podejmowania decyzji na temat Twojej firmy.
 • Wyciągi bankowe z firmowego konta lub podłączenie konta z aplikacją Finiata
  • Na podstawie wyciągów bankowych będziemy w stanie określić wysokość linii finansowej dla Twojej firmy.
 • Opłacona faktura wystawiona przez Twoją firmę
  • Fakturą sprawdzamy, czy Twoja firma współpracuje z klientami biznesowymi.

Rejestracja w Finiacie trwa średnio 7 minut. W przypadku pytań możesz w każdej chwili skontaktować się z osobistym konsultantem, przez telefon, czat na naszej stronie lub poprzez maila.

Gdy wszystkie dane i dokumenty do nas dotrą wniosek jest analizowany przez nasz system. Decyzję możesz otrzymać w jedynie 10 minut, najczęściej jednak w ciągu 24 godzin. Po przydzieleniu linii finansowej wystarczy ją zaktywować jednym kliknięciem i od razu możesz korzystać z pieniędzy.

RCF Wg

Elastyczność wypłat

Od momentu aktywacji linii finansowej FlexKapitał możesz swobodnie z niej korzystać. Co to znaczy?

Powiedzmy przykładowo, że otrzymałeś linię w wysokości 50.000 zł. Potrzebne Ci 3.000 zł. Wystarczy, że zalogujesz się w Finiacie przy komputerze lub przy smartfonie i wybierzesz kwotę 3.000 zł do wypłaty.

Po zleceniu wypłaty pieniądze zostaną przelane na Twoje konto przelewem Express Elixir. Dla zdecydowanej większości naszych klientów oznacza to, że pieniądze znajdą się na Twoim koncie w ciągu maksymalnie 15 minut. Sprawdź tutaj, czy Express Elixir jest dostępny dla Twojego konta.

Po wypłacie 3.000 zł z linii o wysokości 50.000 zł nadal masz do dyspozycji 47.000 zł.

Nie ważne w jakiej wysokości ani jak częste są wypłaty, o ile masz dostępne środki w swojej linii finansowej, możesz w jej ramach wypłacać pieniądze na swoje konto w każdej chwili. Możesz oczywiście także wypłacić całą linię na raz.

Wypłacaj tyle ile chcesz, kiedy chcesz.

Elastyczność spłat

Co się wypłaciło niestety trzeba spłacić. Aby ułatwić Tobie plany związane ze spłatą zapożyczonej kwoty z linii finansowej FlexKapitał, przy wypłacie przygotowujemy przejrzysty plan spłat dla Twojej firmy. W planie spłat wypłacona kwota jest rozkładana na miesięczne raty. Plan pomaga Ci w wygodnej spłacie, nie musisz się go jednak trzymać.

W przeciwieństwie do wielu innych banków i firm kredytowych, nie liczymy opłat za wczesną spłatę zadłużenie, wręcz przeciwnie! Liczymy prowizję na podstawie należności, ale także od dnia wykorzystania kwoty.

Przeliczmy więc prowizję na podstawie naszej przykładowej wypłaconej kwoty 3.000 zł:

 • Spłacając ją przez 6 miesięcy przy prowizji 2,08% brutto zapłacisz 222,15 zł prowizji.
 • Jeśli zdecydujesz się je spłacić w ciągu 3 miesięcy, prowizja wyniesie 157,38 zł, a na jeden miesiąc 62,40 zł.
 • Możesz wypłacić pieniądze też jako super krótką pożyczkę. 3.000 zł spłacone w jeden tydzień będą Cię kosztowały 14,56 zł.

Nie ważne więc kiedy i na co potrzebna Ci gotówka, z FlexKapitałem masz do niej swobodny dostęp, bez skomplikowanych wniosków i długiego czekania na wypłatę. FlexKapitał to najbardziej elastyczne pieniądze dla Twojej firmy, załatwione w kilka minut, 100% online.


Nie jesteś pewny, czy FlexKapitał to pasujące do Twoich potrzeb rozwiązanie?

Zgłoś się na darmową konsultację i dowiedz się, czy FlexKapitał pasuje do Twojej firmy! Po wypełnieniu formularza agent obsługi klienta Finiata odezwie się do Ciebię jak najszybciej.


Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Zarejestruj się