W przyszłym roku pieczątki firmowe przestaną być obowiązkowe

W przyszłym roku pieczątki firmowe przestaną być obowiązkowe

 •  2 min read

Od lipca przyszłego roku zniesiony zostanie wymóg pieczątek na dokumentach firmowych. Rada Ministrów przyjęła dokument Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii rekomendujący takie działanie.

Aktualnie obowiązujące przepisy wymuszają na przedsiębiorcach stosowanie m. in. pieczątki firmowej, pieczątki płatnika, pieczątki pracodawcy, pieczątki imiennej, czy pieczątki wnioskodawcy.
Według Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii nie zawsze pieczątka jest potrzeba i jej użycie to tylko zbędny formalizm, a dodatkowo jest też barierą w elektronizacji procedur zapewniających szybką i sprawną komunikację z urzędami.
– Dajemy obywatelom wybór. W zależności o tego, co będzie dla nich wygodniejsze, będą mogli użyć pieczątki albo w inny sposób zamieścić dane ich identyfikujące – powiedział Mariusz Haładyj, wiceminister przedsiębiorczości i technologii.

Ministerstwo ma nadzieję, że nowe rozwiązanie uprości procedury i zminimalizuje ryzyko ich przedłużania.
Pozwoli w większym zakresie korzystać z elektronicznych rozwiązań, na rozwój których stawia rząd w Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. Przyczyni się do zwiększenia liczby załatwianych spraw urzędowych bez konieczności wychodzenia z domu czy biura oraz ponoszenia związanych z tym kosztów – powiedział Mariusz Haładyj, wiceminister przedsiębiorczości i technologii.

źródło: www.tvn24bis.pl

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Zarejestruj się