Ułatwienia dla przedsiębiorców zagranicznych prowadzących firmy w Polsce

Ułatwienia dla przedsiębiorców zagranicznych prowadzących firmy w Polsce

 •  2 min read

Konstytucja Biznesu porządkuje i wprowadza nowe przepisy dla przedsiębiorców zagranicznych, którzy prowadzą firmy w Polsce.

Pakiet ułatwień, który wprowadza Konstytucja Biznesu dotyczy również obcokrajowców prowadzących swoje biznesy w naszym kraju.
Konstytucja Biznesu porządkuje przepisy, które wcześniej były elementami kilku ustawach. Dzięki tym zmianom teraz każdy zagraniczny przedsiębiorca łatwo odnajdzie wszystkie obowiązujące go przepisy, ponieważ znajdują się w jednym akcie prawnym.
Według Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii zmiany poprawią orientację w wymogach polskiego prawa i ułatwią zagraniczne inwestycje w Polsce.
Dzięki uporządkowaniu przepisów przedsiębiorcy zagraniczni mają jasność, jeśli chodzi o ich prawa dotyczące funkcjonowania przedstawicielstw zagranicznych firm w Polsce. Od teraz przedstawicielstwo może być ustanowione na dwa lata, a później okres jego funkcjonowania jest przedłużany na wniosek przedsiębiorcy.
W ramach nowych przepisów anulowano także
żądanie notarialnie potwierdzonego wzoru podpisu osoby upoważnionej w oddziale czy dokumentu, który potwierdza prawo do lokalu.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Zarejestruj się