Świetne wyniki Finiata. W pierwszym miesiącu z naszych usług skorzystało ponad 2000 firm.

Świetne wyniki Finiata. W pierwszym miesiącu z naszych usług skorzystało ponad 2000 firm.

 •  3 min read

Wyniki Finiata zaledwie miesiąc od rozpoczęcia działalności na polskim rynku są spektakularne. Jak podaje firma z oferowanych przez nią usług mikrofaktoringu skorzystało już ponad 2000 firm, które uzyskały blisko 2 mln zł na poczet wystawionych faktur. Finiata udostępnia także dane statystyczne swoich klientów –  są to głównie osoby prowadzące działalność gospodarczą, wystawiające średnio 15 faktur miesięcznie o wartości 7600 zł każda.

Finiata skupia się na jak najłatwiejszym i jak najszybszym dostarczeniu firmom gotówki na poczet wystawionych przez nie faktur swoim kontrahentom. Poprawia tym samym ich płynność finansową, ponieważ firma od razu posiada środki z faktur i może np. negocjować lepsze warunki finansowe u dostawców czy terminowo płacić należności.

28 czerwca, gdy Finiata zaczęła działać na polskim rynku okazało się, że wśród polskich firm istnieje olbrzymia potrzeba poprawienia płynności finansowej. Sama skala zainteresowania już mówi o dobrze dobranej usłudze do potrzeb rynkowych – ponad 2 tys. przedsiębiorców złożyło faktury na blisko 5 mln zł, z czego prawie połowa została sfinansowana.

– Uważam, że jak na pierwszy miesiąc działalności wyniki są naprawdę dobre. Usługa, dzięki swojej nowoczesnej formie, świetnie pasuje do potrzeb polskich firm (cichy faktroing) – mówi Prezes Zardządu Finiata Polska. – Firmy cenią sobie także elastyczność, czyli możliwość przedłużenia czasu finansowania faktur. Nie zaskoczył mnie także duży odsetek odrzuconych faktur. Spodziewałem się tego – to efekt uczenia się przez użytkowników systemu; część faktur została przesłana dwa razy, część nie spełniała wymogów (była przeterminowana lub błędnie wystawiona).

Pierwszy miesiąc działalności Finiata Polska w liczbach:

  • Liczba zarejestrowanych Klientów: 2050
  • Kwota przesłanych faktur: 4,95 mln zł
  • Kwota wypłaconych środków: 1,92 mln zł
  • Średnia wartość finansowanej faktury: 3,8 tys. zł

Finiata cieszy się ogromnym zainteresowanie przedsiębiorców z całej Europy, także dlatego, że oferuje konkurencyjne ceny w stosunku do jakości świadczonych usług.

  • Rozpatrzenie wniosku do 24 godzin
  • Gotówka na koncie bez zbędnych formalności
  • 2-5% + VAT za każde 30 dni finansowania

Więcej informacji o działalności Finiata można znaleźć w poniższym linku:
https://www.finiata.pl

Szczegóły oferty:
https://www.finiata.pl/#mikrofaktoring_cennik

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Zarejestruj się