Kolejne zmiany w podatkach dla przedsiębiorców do 2020 roku

Kolejne zmiany w podatkach dla przedsiębiorców do 2020 roku

 •  2 min read

Ministerstwo Finansów ujawniło, że planuje zmiany w prawie dotyczącym działalności gospodarczej i podatków, które będą korzystne dla przedsiębiorców.

– To byłaby kompletna reforma systemu podatku dochodowego od działalności gospodarczej, od zysków kapitałowych i od płac. Te zmiany są tak daleko idące, że kilkumiesięczne vacatio legis nie jest możliwe, trzeba dać przedsiębiorcom co najmniej rok, by się dostosowali do tych zmian – powiedział wiceminister finansów Paweł Gruza podczas konferencji zorganizowanej przez Polskie Towarzystwo Gospodarcze.

Ministerstwo Finansów twierdzi, że przez ponad 20 lat wielokrotnie nowelizowano ustawy o PIT i CIT i dzisiaj nie są już one przyjazne ani proste dla podatników. Dlatego nie należy ich już poprawiać, tylko napisać od początku.

Resort finansów poinformował również, że dzięki temu, że odzyskali sterowność systemu podatkowego, mogą go dalej reformować. Pracują także nad przepisami proinwestycyjnymi i korzystnymi dla przedsiębiorców, podejmujących ryzyko innowacyjne.

– Nasze wysiłki idą nie tylko w kierunku dochodów podatkowych, my idziemy w kierunku co najmniej wyrównania szans dla wszystkich na rynku – powiedział minister Gruza .

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Zarejestruj się