Aż 85 procent polskich przedsiębiorstw ma problemy z zatorami płatniczymi

Aż 85 procent polskich przedsiębiorstw ma problemy z zatorami płatniczymi

 •  2 min read

Według najnowszego raportu Krajowego Rejestru Długów aż 85 procent polskich firm ma regularnie problem z niezapłaconymi fakturami.

Jak wielka jest skala niepłacących w terminie kontrahentów pokazał po raz kolejny raport KRD. Według autorów badania „Portfel należności polskich przedsiębiorstw”, problem zatorów płatniczych w polskiej gospodarce jest coraz poważniejszy. Najnowsze dane wskazują, że sytuacja pod tym względem jest najgorsza od 2,5 roku.

Przeciętny czas oczekiwania na opłacenie faktury to aktualnie aż 3 miesiące i 24 dni. W porównaniu do badania z ostatniego kwartału 2017 roku to aż 3 tygodnie dłużej. Podczas badania 30 procent polskich przedsiębiorców przyznało że zatory płatnicze powodują problemy z regulowaniem własnych zobowiązań. Z tego powodu aż 28,9 procent badanych ogranicza firmowe inwestycje.

Najnowsze badanie „Portfel należności polskich przedsiębiorstw” przeprowadzono w kwietniu 2018 roku na grupie 628 firm. Badanie jest wspólnym projektem Krajowego Rejestru Długów, Biura Informacji Gospodarczej i Konferencji Przedsiębiorstw Finansowych. Jest wykonywane w Polsce co kwartał od stycznia 2009 roku.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Zarejestruj się