Generator wezwań do zapłaty

Niepłacący klient może zachwiać całą firmą. Z zaległymi fakturami nie ma na co czekać. Nasze darmowe narzędzie wskaże, jakie wezwanie do zapłaty powinieneś wysłać do spóźniającego się kontrahenta. Wpisz datę płatności faktury, ściągnij darmowe wzory pism i szybciej otrzymaj swoje pieniądze.

Dowiedz się, kiedy wysłać jakie wezwanie do zapłaty – Skorzystaj z naszego darmowego narzędzia, przygotowanego przy pomocy ekspertów:

Wprowadź datę płatności faktury i sprawdź, co zrobić w Twojej sytuacji

Pobierz gotowe wezwanie do zapłaty, pasujące do etapu odzyskiwana zaległości

Dowiedz się, kiedy skorzystać z windykacji należności lub komornika sądowego

Sprawdź, co zrobić

Wprowadź datę płatności faktury, aby dowiedzieć się co zrobić jak klient nie zapłaci

Zobacz, jak postąpić w przypadku
Twojej faktury:

Dłużej niż 3 dni przed terminem płatności

Do 3 dni przed terminem płatności

Jeśli wszystko poszło dobrze, to powinieneś mieć przelew na koncie. Jeśli nie - w kolejny krokach sprawdź, co zrobić, kiedy Twój klient nie zapłacił faktury.

Dzień terminu płatności

1-7 dni po terminie

8-30 dni po terminie

Dłużej niż 30 dni po terminie

Uchroń się przed opóźnieniami w płatnościach! Przeczytaj artykuł i dowiedz się jak zapewnić terminową spłatę faktur jeszcze przed ich wystawieniem. Sprawdź czym jest faktoring lub pobierz gotowe maile przypominające dla kontrahentów.

Dłużej niż 3 dni przed terminem płatności

Przypomnij swojemu klientowi, że termin płatności się zbliża! Sprawdź, jak to zakomunikować bez negatywnego wpływu na Wasze relacje biznesowe.

Do 3 dni przed terminem płatności

Jeśli wszystko poszło dobrze, to powinieneś mieć przelew na koncie. Jeśli nie - w kolejny krokach sprawdź, co zrobić, kiedy Twój klient nie zapłacił faktury.

Dzień terminu płatności

To moment, w którym powinieneś wysłać oficjalne wezwanie do zapłaty. Przeczytaj, jak to zrobić oraz pobierz gotowy wzór wezwania do zapłaty przygotowany przez prawnika.

1-7 dni po terminie

Sprawa robi się poważna. Zadzwoń do klienta oraz wyślij kolejne wezwanie lub pismo w sprawie braku kontaktu listem poleconym.

8-30 dni po terminie

Czas przejść na drogę sądową. Wystarczy, że złożysz wniosek do komornika online przez portal E-sąd. Zanim to zrobisz. warto wysłać jeszcze jedno, ostateczne przedsądowe wezwanie do zapłaty.

Dłużej niż 30 dni po terminie
Przesuń

Chcesz, aby Twoje faktury ZAWSZE były płacone na czas?

Feedback

Podoba Ci się Generator Wezwań do Zapłaty? - Podziel się opinią

ZOSTAW FEEDBACK

Jak uporać się z niepłacącym klientem?

Nie ma nic bardziej irytującego niż klient, który nie płaci za faktury na czas. Niestety, spóźnione spłaty faktur to smutna rzeczywistość wielu polskich przedsiębiorców. Z badań Krajowego Rejestru Długów wynika, że polscy przedsiębiorcy czekają na spłatę faktur już średnio 4 miesiące, i tracą na tym grube pieniądze. Aż 7,3% ogółu kosztów właścicieli firm to przeciwdziałanie opóźnieniom płatności oraz ich skutkom. To znaczy, że średnio, na każde 1000 zł na fakturze, 227 zł nie trafia do firmy wystawiającej ją.

Aż 85% firm ma problemy ze spóźnionymi płatnościami faktur

Upłynął termin – to jeszcze nie powód do paniki

Im szybciej zareagujesz na brak spłaty faktury przez kontrahenta, tym większe masz szanse na szybkie odzyskanie pieniędzy, bez batalii sądowych. Generator wezwań do zapłaty to narzędzie, które wybierze odpowiedni wzór pisma dla Twojej sprawy. Wystarczy, że wpiszesz datę, w której powinna być spłacona faktura, a my podrzucimy Ci odpowiednie wzory wezwań do zapłaty. Ściągnij je za darmo i wyślij do kontrahenta. Ale to nie wszystko, co możesz zrobić. Dowiedz się, jak dopiąć swego i odzyskać należność od niepłacącego kontrahenta!

CZYTAJ WIĘCEJ

Zapisz się do newslettera, aby otrzymać więcej porad na temat firmowych finansów

Akademia przedsiębiorcy

Dysponujemy bazą wiedzy również na temat innych problemów, z którymi zmagają się firmy w Polsce. Przeczytaj naszego bloga!

Wypróbuj cichy faktoring

Istnieje prostsze i szybsze rozwiązanie niż komornik czy windykacja.
Otrzymaj przelew za swoją fakturę już dziś- bez czekania, aż Twój klient zapłaci.
Bez papierologii, bez informowania Twojego kontrahenta,
bez czekania- pieniądze na koncie w 24h!

SPRAWDŹ TERAZ

Skontaktuj się z nami

Daj znać, czy nasze narzędzie pomogło Ci rozwiązać problemy z niepłacącymi klientami. Zostaw swój feedback – niezależnie od tego, czy będzie pozytywny czy negatywny :)

Nie boimy się krytyki - ona pomoże nam w ulepszeniu naszego produktu!

Chcesz otrzymować więcej profesjonalnych materiałów na temat firmowych finansów?

Dane kontaktowe:

Kraków HQ

Pytanie ogólne:

service@finiata.com